علم داده برای نوآوری تجاری

84,000 تومان
دوره های مرتبط‌
توضیحات دوره
این دوره خلاصه‌ای است از دانش تخصصی در حوزۀ علم داده که برای تمامی مدیران ارشد و میانی جهت ترویج نوآوری داده‌محور ضروری است. محتوای دوره مباحث مقدماتی در زمینۀ کلان‌داده، یادگیری ماشین، تعیین ارزش داده، و ارتباطات را شامل می‌شود و مفاهیم و بینش‌های ضروری دربارۀ نیازهای داده، تحلیل داده، روشهای یادگیری ماشین، مزایا و معایب هر یک از روشها، و مسائل مربوط به کاربردپذیری علم داده را در بر می‌گیرد. علاوه بر این، مفاهیم و واژگان تخصصی، ابزارها و روشها، موارد استفاده، و کاربردهای موفقیت‌آمیز علم داده نیز مورد بحث قرار می‌گیرد. این دوره توضیح می‌دهد علم داده چیست و چرا تا این حد در مورد آن تبلیغ می‌شود، ضمن آنکه نشان می‌دهد علم داده چه ارزشی را می‌تواند خلق کند، چه مسائل و مشکلاتی را می‌تواند برطرف کند، تفاوت میان تحلیل توصیفی، پیشگویانه و تجویزی چیست، و یادگیری ماشین و هوش مصنوعی چه نقش‌هایی ایفا می‌کنند. به منظور ارائه‌ی دیدگاهی فنی تر، این دوره به مدلهای نظارت‌شده، نظارت‌نشده و نیمه‌نظارت شده می‌پردازد و توضیح می دهد تکنیک های طبقه بندی، خوشه بندی و رگرسیون چه ماحصلی دارند. نقش فناوری ها و مدلهای دادۀ NoSQL، و نقش و تاثیر پلتفرم های محاسبات ابری مقیاس پذیر نیز در این دوره مورد بحث قرار می‌گیرد. تمامی موضوعات با ذکر مثال ارائه شده، و موارد عملی کاربرد موفقیت‌آمیز آنها با ذکر نمونه های واقعی نشان داده شده است.

مدرس دوره

مارکو برامبیلا، دانشیار دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، محقق مدعو شرکت سیسکو، استاد مدعو دانشگاه دوفین پاریس، مؤسس شرکت وب‌رِیشیو در زمینه‌ی ابزارهای مدلسازی نرم‌افزاری

جلسات دوره ‌
خوش آمدگویی و مقدمه
4 دقیقه
تصمیم گیری داده محور در سازمان های داده محور
3 دقیقه
کلان داده چیست؟ چه ارتباطی با علم داده دارد؟
7 دقیقه
داستان موفقیت: علم داده در نتفلیکس
4 دقیقه
یادگیری ماشین
10 دقیقه
حل مسئله: برنامه ریزی در برابر یادگیری ماشین
4 دقیقه
رگرسیون خطی برای پیش بینی قیمت
5 دقیقه
دسته بندی محتوای تولید شده توسط توسط کاربر برای پیشنهاد دادن رستوران
3 دقیقه
پیشنهاد محصول با استفاده از درخت های تصمیم و جنگل های تصادفی
3 دقیقه
استخدام کارمندان با استفاده از رگرسیون لجستیک
9 دقیقه
خوشه بندی میانگین K
7 دقیقه
چالش های علم داده
11 دقیقه
نتبجه گیری
2 دقیقه
اساتید دوره‌

تیم ترجمه و تدوین دوره‌گستر

تیم ترجمه و تدوین دوره‌گستر از بهترین مترجمان کشورانتخاب شده‌اند. دوره‌های ترجمه شده توسط این تیم، پس از ترجمه اولیه، توسط ویراستاران متخصص آن دوره، بررسی شده‌اند. سپس توسط ویراستار دوم بازبینی و تایید شده‌اند. لذا کیفیت زیرنویس‌های ترجمه‌شده بسیار بالا و کنترل‌شده می‌باشند.
نظرات
امتیاز‌
5.00 از 5 / 0 رای